КАНДИДАТ ПЕД. НАУК, ДОЦЕНТ

Бербец Віталій Васильович

Актуальні проблеми професійного самовизначення школярів

Робота наукового гуртка спрямована на удосконалення системи теоретичних знань та практичних умінь студентів з організації та проведення профорієнтаційних заходів у закладах загальної середньої та професійної освіти. Поглиблюються знання щодо проведення профорієнтаційних досліджень з учнівською молоддю та удосконалення змісту і технологій їх проведення. Одержані результати діяльності наукового гуртка впроваджуються у процес фахової підготовки майбутніх учителів трудового навчання та технологій.

КАНДИДАТ ПЕД. НАУК, ДОЦЕНТ

Харитонова Валентина Василівна

Технологія писанкарства

Робота наукового гуртка спрямована на  підвищення компетентності студентів при вивченні основних етапів розвитку писанкарства з давніх часів до сьогодення у контексті часу та реалій побуту. Вивчення різноманітних технік розпису. Одержані результати діяльності наукового гуртка впроваджуються у процес фахової підготовки майбутніх учителів трудового навчання та технологій.

КАНДИДАТ ПЕД. НАУК, ДОЦЕНТ

Мелентьєв Олег Борисович

Студентське проектно-технологічне бюро

Робота наукового гуртка спрямована на  підвищення компетентності студентів при вивченні основних етапів, процесів і подій історії науки і техніки з давніх часів до сьогодення у контексті основних тенденцій розвитку світу. Проектування та технічну реалізацію механічних і електро-механічних виробів. Одержані результати діяльності наукового гуртка впроваджуються у процес фахової підготовки майбутніх учителів трудового навчання та технологій.

КАНДИДАТ ПЕД. НАУК, ДОЦЕНТ

Хоменко Людмила Миколаївна

Робота наукового гуртка спрямована на опанування основних технологій обробки та пошиття швейних виробів. А також, розробку на їх базі новітніх технологій обробки та пошиття з виконанням відомих технік. Одержані результати діяльності наукового гуртка впроваджуються у процес фахової підготовки майбутніх учителів трудового навчання та технологій.

КАНДИДАТ ПЕД. НАУК, ДОЦЕНТ

Бербец Тетяна Миколаївна

Робота наукового гуртка спрямована на дослідження основних етапів розвитку української кухні з давніх часів до сьогодення у контексті часу та реалій побуту. Опанування сучасних технологій української кухні для приготування сучасних і традиційних українських страв. Одержані результати діяльності наукового гуртка впроваджуються у процес фахової підготовки майбутніх учителів трудового навчання та технологій.

КАНДИДАТ ПЕД. НАУК, ДОЦЕНТ

Сусла Наталя Миколаївна

Створення графічних документів з використання САПР

Робота наукового гуртка спрямована на удосконалення теоретичних знань та практичних навиків з розробки і використання засобів автоматизації для проектування інженерних об’єктів і систем. Розглядаються можливості та характеристики сучасних систем автоматизованого проектування. Одержані результати наукового гуртка впроваджуються у процес фахової підготовки майбутніх вчителів трудового навчання та технологій.

Старший викладач кафедри технологічної освіти

Савченко Віталій Вікторович

Сучасні методи художньої обробки металів

Робота наукового гуртка направлена на розширення та поглиблення знань та практичних умінь набутих здобувачами вищої освіти  з металообробки, зокрема, – художньої обробки металів, як традиційними, так і сучасними методами, що знаходить своє відображення в роботах студентів.

Отриманні знання та уміння майбутні вчителі технологій можуть використати, як при проведенні навчальних занять з технологій в базовій школі, так і при організації та проведенні гуртків декоративно-ужиткового мистецтва серед школярів середніх класів.

Викладач кафедри технологічної освіти

Потапкін Віталій Сергійович

Художня обробка деревини (різьба по дереву)

Різьба по дереву – це мистецтво, яке вимагає таланту, терпіння та вміння працювати з деревом.

Робота гуртка спрямована на дослідження:

1. Властивості деревини: вивчення різних видів деревини та їх властивостей. Розуміння, які деревини найкраще підходять для різьби та чому.
2. Інструменти та обладнання: вивчення різних інструментів, їх призначення та використання, що використовуються в різьбленні по дереву.
3. Техніки різьби: дослідження різних технік різьби по дереву, таких як площине різьблення, рельєфне різьблення, об’ємне різьблення та їх овзновиди. Розгляд принципів та методів кожної техніки.
4. Дизайн та композиція: вивчення основ дизайну та композиції в різьбі по дереву. Розуміння, як розташовувати й комбінувати елементи різьби для створення привабливих та гармонійних композицій.
5. Історія та культура різьби по дереву: вивчення історії різьби по дереву у різних культурах та епохах. Дослідження впливу культурних традицій на різьблення та вивчення робіт відомих різьбярів.
6. Створення власних проектів: розробка та виготовлення власних різьблених проектів.