Новини

Бінарне заняття для здобувачів освітньої програми «Професійна освіта (Харчові технології)»

Розширення та поглиблення міжнародних контактів у різних сферах суспільно-політичної та економічного життя країни актуалізують значущість міжкультурної комунікації майбутніх фахівців професійної освіти в умовах дедалі тіснішої взаємодії національних культур, етнічного та мовного різноманіття світової спільноти. У рамках євроінтеграційних процесів питання міжкультурної комунікації, професійної мобільності викладачів та здобувачів вищої освіти набуває особливого значення і сприяє посиленню міжнародної співпраці в освітній і науковій діяльності.

Саме цим проблемам було присвячене бінарне заняття з дисциплін «Вступ до спеціальності: «Професійна освіта» та «Іноземна мова (англійська)» для здобувачів вищої освіти 18 групи освітньої програми «Професійна освіта (Харчові технології)». Тема зустрічі: «Міжнародна освітня і професійна мобільність та системи вищої освіти Європейського Союзу і США».  

Про особливості професійної мобільності викладачів та здобувачів вищої освіти та навчання у літній школі польської мови, літератури та культури (м.Чєшин, Нижньосілезьке воєводство, Республіка Польща) розповіла доцент кафедри професійної освіти та технологій за профілями Ірина ФІЛІМОНОВА.

Викладач Катерина КРАВЧЕНКО проінформувала про законодавство ЄС із мовної освіти (обов’язкове вільне володіння після закінчення школи 2 іноземними мовами, відмінними від рідної) та статистичні дані поширеності мов у світі та Європейському Союзі. Також увага студентів була звернута на Загальноєвропейські рекомендації з мовної освіти, особливості знань та умінь мовного рівня В1 та В2. Також доповідачка познайомила здобувачів вищої освіти із діяльністю Європейського інституту інновацій і технологій та власним досвідом участі в організованих цією організацією хакатонах – дистанційних та очних короткотермінових програмах підвищення кваліфікації за напрямом «Харчування».

Заступник декана з практик, доцент Тамара КРАВЧЕНКО наголосила на можливостях міжнародних практик для студентів та важливості високого рівня володіння іноземними мовами для професійного розвитку здобувачів вищої освіти. 

Студентка І курсу освітнього ступеня «магістр» освітньої програми «Професійна освіта (Харчові технології)» Ольга МЕЛЕХІНА підкреслила важливість продовження вивчення іноземних мов під час здобуття вищої освіти та залучення до курсів професійної підготовки іноземними мовами. Варто відзначити, що вибраний тип заняття, яке було проведено на початковому етапі здобуття вищої освіти, мав неабиякий вплив на підвищення мотивації студентів до навчання та розвиток вмінь міжкультурної освітньої комунікації.

АВТОР ДОПИСУ

Філімонова Ірина Афанасіївна

доктор філософії, доцент кафедри професійної освіти та технологій за профілями