- Про факультет
- Безпека життєдіяльності
- Новини
- Керівництво
- Структура
- Вчена рада факультету
- Курси підвищення кваліфікації
- Випускники
- Контакти
- Скринька довіри
Науково-практичний семінар «Технологічна освіта у новій українській школі: погляд у майбутнє»
На кафедрі технологічної освіти Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини відбувся семінар-практикум для вчителів технологій та трудового навчання закладів загальної середньої освіти Уманської територіальної громади.
Захід організовано кафедрою технологічної освіти, на факультеті інженерно-педагогічної освіти у співпраці з Управлінням освіти та гуманітарної політики Уманської міської ради, а також закладом загальної середньої освіти Уманською гімназією №8 Уманської міської ради.
З вітальним словом до учасників семінару звернулася помічник ректора, професор УДПУ імені Павла Тичини, Світлана Цимбал-Слатвінська.
У першій частині заходу, завідувач кафедри Андрій Терещук, у своєму виступі відзначив основні напрями розвитку технологічної освітньої галузі в контексті Нової української школи. Державні стандарти НУШ розкривають нові можливості для вчителів технологій, і зокрема моделювати освітній процес, націлений на інтереси та природні здібності учнів. Виступ завідувача кафедри, викликав зацікавленість серед учасників семінару.
Генадій Шелепко, директор Уманської гімназії №8, розкрив загальні питання пов’язані з компетентністним навчанням у сучасному закладі освіти у вимірі Нової української школи.
Світлана Цимбал-Слатвінська продовжила семінар із темою «Формування професійної траєкторії розвитку педагога». Виступ привернув увагу досвідчених педагогів, адже йшлося про перспективи професійного зростання, особливо в умовах змін і нових викликів у сфері освіти.
На семінарі було презентовано Модельну навчальну програму«Технології. 7-9 класи» для закладів загальної середньої освіти (автори Терещук А. І., Кліщ О. М., Мороз О. О.), яка на початку цього навчального року одержала гриф МОН України («Рекомендовано Міністерством освіти і науки України», наказ Міністерства освіти і науки України від 10.09.2024 № 1279) для впровадження в освітній процес закладів базової середньої освіти.
Оксана Кліщ представила структуру модельної програми, стисло розкрила її зміст. Серед ключових особливостей програми було виділено:
– адаптивність до різних умов навчання;
– орієнтири у вигляді етапів проєктування;
– увагу до профорієнтаційної складової;
– повну відповідність вимогам Державного стандарту базової середньої освіти;
– варіативність видів навчальної діяльності;
– наявність у змісті програми орієнтовного освітнього продукту.
Олена Мороз окреслила подальші кроки впровадження модельної програми, які включають розробку навчальної програми, календарного-тематичного планування та створення шкільного підручника.
Презентовану модельну навчальну програму можна знайти на офіційному сайті Міністерства освіти і науки України в розділі модельних навчальних програм для 5-9 класів Нової української школи.
Практична частина семінару проходила у форматі інтерактивної взаємодії «Шляхи розвитку технологічної освіти у Новій українській школі».
Модератори Оксана Кліщ, Віталій Потапкін, Олена Мороз залучили присутніх вчителів до обговорення проблем технологічної освіти у Новій українській школі.
Вчителі технологій активно взялись до обговорення запропонованих питань, щиро і професійно висловлювали своє бачення, працювали в групах, емоційно і продуктивно обговорювали висловлені ідеї та пропозиції. Семінар у практичній частині був насиченим і цікавим для всіх без виключення його учасників.
Підсумкова дискусія під керівництвом Андрія Терещука, дозволила сформулювати ключові рекомендації щодо розвитку технологічної освіти в Уманському регіоні. Учасники відзначили цінність отриманого досвіду та нових ідей для вдосконалення освітнього процесу.