День Незалежності Туркменістану » Факультет інженерно-педагогічної освіти

Опубліковано:28-09-2018, 07:13

День Незалежності Туркменістану

День Незалежності Туркменістану є державним святом і відзначається 27 вересня.

В цей світковий день на факультеті інженерно-педагогічної освіти відбувся виховний захід «Традиції святкування Дня незалежності Туркменістану». Захід розпочався з державного гімну Туркменістану, який виконали студенти Шукуров Тахір та Розібаева Равшаной.

День Незалежності Туркменістану

З теплими, щирими словами привітання до присутніх звернувся декан факультету, проф. Станіслав Іванович Ткачук, який побажав іноземним студентам міцного здоров’я, успіхів у навчанні та передав найщиріші побажання благополуччя і процвітання їхнім батькам та родинам.

День Незалежності Туркменістану

Завідувач відділу по роботі з іноземними студентами Ремезовська Надія Миколаївна також привітала туркменських студентів з цим святковим днем, та подякувала туркменським студентам за їх вибір і побажала успіхів у навчанні та плідної праці задля добробуту рідної держави.

День Незалежності Туркменістану

Потім ведучі ознайомили всіх присутніх з  історичним минулим Туркменістану та його сьогоденням. В цей день під час святкування в Туркменістані проводиться військовий парад, звучить урочистий виступ лідера Республіки Туркменістан. Головний святковий захід проходить в Ашхабаді. У цьому місті знаходиться один з найвищих прапорів світу. Він розташовується на флагштоку висотою 133 метри і звичайно це - національний прапор Туркменістану.

День Незалежності Туркменістану

Святкування державного Дня Незалежності продовжується організованим святковим концертом, різними культурно-розважальними програмами. Увечері організовуються грандіозні феєрверки.

День Незалежності Туркменістану

Туркменська гостинність - сама визначна ознака цього дружнього народу. Туркмени часто складають думку про людину по тому, як вона приймає гостей. Гостя вітають словами «Хош гелдініз!» І, крім того, вимовляють ритуальні фрази: «Як ми раді вас бачити! Яку честь ви нам надали!». Традиції Туркменістану йдуть глибоко в минуле. Ця традиція зародилася в давнину і міцно вкоренилася у свідомості сучасних туркменів. У ті часи це була елементарна форма захисту. Люди не перенесли б тягот пустелі, не вижили б без підтримки один одного.

День Незалежності Туркменістану

Скатертина, на якій розставляють страви з їжею, вважається священною. Перш ніж приступити до прийому їжі, кожен за традицією підносить хвалу Господу. На Сході кажуть: «Гість - від Аллаха!» Звідси випливає, що добре прийняти гостя - не лише гостинність, а й священний обов'язок господаря.

Тому сьогодні в цей святковий день туркменські студенти запросили своїх українських друзів до святкового столу.

День Незалежності Туркменістану

З Днем Незалежності Туркменістану!