Святкові традиції Новруз-Байрам » Факультет інженерно-педагогічної освіти

Опубліковано:21-03-2019, 15:41

Сьогодні, 21 березня 2019 року на факультеті інженерно-педагогічної освіти відбулося святкування одного з найважливіших свят року туркменського народу Новруз-байраму.

Новруз вважається найдавнішим святом, йому близько трьох тисяч років. І хоча, святкування Новруза поширене саме у мусульманських народів, це не релігійне, а скоріше народне свято, яке пов'язане з приходом весни, початком сільськогосподарських робіт, пробудженням природи.

Святкові традиції Новруз-Байрам

Під час святкування присутні переглянули відеофільм про історію, культурні традиції та сьогодення Туркменістану. Ознайомились з цікавими традиціями Новруз-байраму.

Згідно з повір'ям, в дні Новруза добрі ангели приносять достаток і благоденство тим, у кого чисті помисли, хто чист душею, у кого прибрано в хаті. Тому перед Новрузом господарі намагаються привести в порядок будинок, побілити і підремонтувати його.

Всі домашні роботи, пов'язані зі святкуванням Новруза, необхідно завершити напередодні, в тому числі прибирання, приготування святкових страв, прикраса житла зеленими гілками яблуні і граната. Перед святом треба покаятися в гріхах, примиритися з недругами, пробачити борги.

До наших днів зберігся звичай розпалювати ритуальні багаття, запалювати факели і свічки, так як вогонь вважають життєвою силою.

В цей день всі члени сім'ї збираються за новорічним святковим столом. За традицією, на столі повинні бути присутніми сім страв, назва яких починається з букви "с". До свята готують різноманітні страви з баранини, риби, курки і яєць, рясно приправлені різними прянощами і прикрашені зеленню.

Так, туркменські студенти факультету приготували різноманітні страви туркменської кухні і пригощали ними усіх гостей свята.

Святкові традиції Новруз-Байрам

Святковий ритуал не обмежується застіллям. У цей день діти ходять по домівках і співають пісні про Новруз, а їх обдаровують солодощами. На вулицях виступають артисти, змагаються спортсмени, звучать пісні, ввечері молодь виходить на гуляння.

Під час святкування студентки Шавкотова Нігора і Базарбаєва Равшаной виконали пісню «Вітання з Новрузом».

Святкові традиції Новруз-Байрам

Українські студенти привітали віршами своїх туркменських друзів.