Андріївські вечорниці » Факультет професійної та технологічної освіти

Опубліковано:16-12-2013, 09:37

О Святий, добрий Андрію,

Я лишень на Тебе маю надію!

Дуже хочу знати,

Звідки нареченого маю виглядати?

Андріївські вечорниці

Зі святом Андрія Первозванного пов'язано багато українських традицій. Зокрема, у ніч на Андрія молодь влаштовувала вечорниці. Це веселе й колоритне дійство на факультеті відтворювали дівчата та хлопці12 грудня.

Андріївські вечорниці

Спочатку дівчата-ведучі розповіли про історію свята, особливості його проведення у нашій місцевості. А вже потім почалися веселощі, пустощі, кумедні забави. Всі разом ліпили вареники, ворожили, співали колядок та щедрівок, кусали Калиту. У деяких варениках дівчата знаходили «сюрпризи»: перець, муку, сіль, копійку, каблучку. А вже по вечері почалися ворожіння та гадання, учасниками яких були і дівчата, і хлопці.

Андріївські вечорниці

Зимова погода і колорит українських традицій створювали гармонійну атмосферу свята. Протягом святкування не було жодного понурого обличчя та байдужого споглядача. Кожен із присутніх отримав масу позитивних емоцій та заряд бадьорості й оптимізму на прийдешні новорічно-різдвяні свята.