Обговорення проєкту ОПП”Середня освіта (Трудове навчання та технології. Інформатика)” за участі стейкхолдерів
22 грудня 2023 року, відбулося обговорення проєкту ОПП «Середня освіта (Трудове навчання та технології. Інформатика)» за другим (магістерським) рівнем вищої освіти. На розширеному засіданні проєктної групи, за участю стейкхолдерів (Олени ГОРОБЕЦЬ (директорки Комунального закладу “Кропивницький міжшкільний ресурсний центр №1” Кропивницької міськоїради), Олени БАБІЙ (директорки Жашківського ліцею №4 Жашківськоїміської ради Черкаської області), Ніни МОВЧАН (директорки Дмитрушківського ліцею дмитрушківської сільської ради Уманського району Черкаської області), Аліни ГУЛЬКО (здобувачка вищої освіти, студентка 1 курсу 51М групи).
Керівник проєктної групи Андрій ТЕРЕЩУК у своєму виступі презентував проєкт освітньої програми. Він висвітлив основні позитивні аспекти ОП, зокрема її актуальність та відповідність сучасним освітнім запитам здобувачів вищої освіти. Також доповідач окреслив перспективи розвитку освітньої програми, звернув увагу на її значення у контексті нових викликів, які сьогодні постають перед профільною середньою школою, особливо у сфері технологічної освіти старшокласників.
Андрій ТЕРЕЩУК запросив учасників зібрання до активного обговорення змісту та структури освітньої програми, підкреслюючи важливість врахування сучасних тенденцій та потреб ринку праці.
Роботодавці, які першими відчувають потребу в кваліфікованих спеціалістах, активно залучаються до процесу перегляду, оновлення та обговорення освітньо-професійних програм. Вони особливо звертають увагу на дуальну форму освіти, яка стала не лише новою формою чи технологією у вищій професійній освіті але й однією з вимог Закону України Про освіту (ст. 9, п. 10). Під час засідання відбулося обговорення переліку освітніх компонентів, призначених для реалізації в рамках дуальної освіти, серед яких провідне місце, на думку всіх присутніх роботодавців (Ніна МОВЧАН, Олена ГОРОБЕЦЬ, Олена БАБІЙ) мають зайняти дисципліни фахових методик.
Для забезпечення широкого фахового обговорення, проєкт освітньо-професійної програми буде оприлюднено на сайті кафедри технологічної освіти. Це дасть можливість всім зацікавленим особам, стейкхолдерам та фахівцям профільних кафедр в Україні внести свій вклад у розвиток та удосконалення освітньо-професійної програми.
Ця ініціатива є частиною більш широких зусиль з модернізації освітньої системи в Україні, спрямованих на підготовку кваліфікованих фахівців, здатних відповідати вимогам сучасного ринку праці, яка реалізується через модернізацію освітніх програм Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини.
Пропозиції та рекомендації можна надсилати на електронну скриньку Андрія ТЕРЕЩУКА