Новина

Завершились чергові курси підвищення кваліфікації

На факультеті інженерно-педагогічний освіти УДПУ імені Павла Тичини,  згідно графіку курсів підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти, з 16 жовтня до 20 жовтня 2023 року проходили курси за спеціальністю  014 Середня освіта (Трудове навчання та технології). Тема курсу: «Методика використання інтерактивних технологій у процесі навчально-трудової діяльності учнів на уроках технологій в НУШ» Викладач: Бербец Віталій Васильович
канд. пед. наук, доцент кафедри технологічної освіти.

На заняттях слухачі мали змогу ознайомитись з наступними темиами:

  • Характеристика сучасних моделей навчання з використанням інтерактивних технологій.
  • Дидактичні умови використання інтерактивних технологій у процесі технологічної підготовки учнів ЗЗСО.
  • Особливрсті використання інтерактивних технологій у процесі самостійної практичної навчально-трудової діяльності учнів у ЗЗСО.

Інтерактивні технології стають все більш популярними в освітньому процесі, оскільки вони сприяють активізації та мотивації учнів, розвитку критичного мислення та навичок співпраці. Усю методику використання інтерактивних технологій на уроках технологій в Новій українській школі описати не можливо, проте окремі пункти, що було озвучено під час курсу окреслимо:

  • Перед використанням будь-якої інтерактивної технології важливо чітко визначити, які навички або знання ви хочете розвивати у учнів.
  • Існує безліч інтерактивних інструментів та платформ. Виберіть той, який найкраще підходить для ваших завдань. Це може бути, наприклад, інтерактивна дошка, програми для створення презентацій, електронні платформи для співпраці тощо
  • Використовуйте інтерактивні опитування або вікторини для перевірки того, що учні вже знають з теми.
  • Застосовуйте технології для групової роботи. Це може бути спільне редагування документів, створення спільних проектів або використання спеціалізованих платформ для групової роботи.
  • Дайте учням можливість використовувати технології для реалізації практичних завдань, таких як створення макетів, проектування, програмування тощо.
  •  Використовуйте інтерактивні інструменти для отримання зворотного зв’язку від учнів, а також для надання їм відгуків про їхню роботу.
  • Закінчуйте урок обговоренням того, що учні вивчили, які труднощі виникли, і як технології допомогли (або не допомогли) у процесі навчання- рефлексія.
  • Технології швидко змінюються, тому важливо постійно вивчати нові інструменти та методики, а також адаптувати їх до потреб учнів.

У підсумку навчання слухачі курсів успішно пройшли фахове тестування та отримали сертифікати на 30 годин.

Автори допису Віталій Потапкін, Віталій Бербец

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *