Азізов Талят Нуредінович кандидат пед. наук, доцент

Основи конструювання та технологій

Науковий гурток “Основи конструювання та технологій” присвячений підвищенню компетентності студентів у вивченні основних етапів, процесів та подій історії науки і техніки від найдавніших часів до сьогодення, розглядаючи їхню актуальність у контексті основних світових тенденцій. Через серію інтерактивних занять, дискусій та практичних проектів група прагне надати студентам всебічне розуміння історичного розвитку науки і техніки. Вивчаючи важливі події та ключових постатей, студенти отримують уявлення про вплив науково-технічного прогресу на суспільство та його вплив на нього. Гурток також заохочує критичне мислення та аналіз, що дозволяє студентам усвідомити взаємозв’язок між історичними подіями та сучасними тенденціями. Зрештою, науковий гурток і проблемна група “Основи конструювання та технологій” сприяють створенню середовища, в якому студенти можуть розвивати знання, навички та перспективи, необхідні для того, щоб впевнено орієнтуватися в постійно мінливому ландшафті науки і технологій та глибоко розуміти їхнє історичне і глобальне значення.

Нагайчук Олена Валеріївна канд. пед. наук, доцент

Охорона праці та безпека життєдіяльності

Метою проблемого гуртка  є надання знань про основний зміст нормативно-правових і законодавчих актів з охорони праці; гарантії прав працівників на охорону праці; правила охорони праці у навчально-виробничих майстернях; основи техніки безпеки; основи електробезпеки; вимоги пожежної безпеки до навчально-виховних закладів, фактори, які визначають безпеку життєдіяльності; основні принципи і засоби забезпечення життєдіяльності; заходи по захисту населення у повсякденних умовах і в умовах надзвичайних ситуаціях; основи ліквідування негативних наслідків надзвичайних ситуацій.

Кравченко Леся Василівна канд. пед. наук, доцент

Охорона праці та безпека життєдіяльності

Зараз на кафедрі техніко-технологічних дисциплін, охорони праці та безпеки життєдіяльності працює 10 викладачів, з них: 1 доктор технічних наук, 1 доктора педагогічних наук, 3 кандидата педагогічних наук, 1 кандидат технічних наук, 4 викладачів.

Ковальчук Юрій Васильович канд. пед. наук, доцент

Електротехніка

Основним завданням діяльності наукової групи є поглиблення знань про
фізичні властивості та параметри змінних та постійних струмів, основи
теорії, будови і використання електрообладнання та електронних пристроїв
побутового призначення.
Результатом діяльності наукової групи є оволодіння наступними
фаховими компетентностями:
– здатністю аналізувати фізичні процеси та властивості електричних та
магнітних явищ в електричних колах змінного та постійного струму;
– здатністю технічно грамотно експлуатувати та обслуговувати
електротехнічне обладнання;
– здатністю виконувати розрахунки нескладних електричних кіл та вміння
читати й креслити їх відповідно до вимог державних стандартів;
– здатністю складати нескладні електричні кола та здійснювати відповідні
налаштування для забезпечення правильної роботи електроустаткування.

Мельник Олександр Васильович канд. тех. наук, доцент

Цивільний захист

Науковий гурток “Чорнобиль – актуальна проблема сучасності” – це група дослідників та активістів, які занепокоєні триваючим впливом Чорнобильської катастрофи на навколишнє середовище та здоров’я людей. Група визнає, що аварія на Чорнобильській АЕС була однією з найгірших ядерних катастроф в історії, і що її наслідки продовжують відчуватися і сьогодні, більш ніж три десятиліття потому. Через серію зустрічей, семінарів та інформаційно-просвітницьких програм науковий гурток забезпечує можливість для обговорення та обміну думками щодо різних тем, пов’язаних з Чорнобильською катастрофою, в тому числі її причин, наслідків та потенційних рішень. Крім того, проблемна група в рамках гуртка зосереджується на виявленні та вирішенні конкретних проблем, з якими стикаються постраждалі громади, таких як проблеми зі здоров’ям, економічні труднощі та соціальна пригніченість. Завдяки цим зусиллям науковий гурток працює над підвищенням обізнаності про поточні наслідки Чорнобильської катастрофи та просуванням політик і практик, які можуть допомогти пом’якшити її вплив.

Люльченко В’ячеслав Григорович викладач кафедри

Виробництво та обробка конструкційних матеріалів

Формування у майбутнього вчителя технології фахових компетентностей необхідних для організації навчально-виховного процесу в закладах освіти. В результаті вивчення студенти отримають знання з технології виробництва металів, неметалічних та сучасних матеріалів, що застосовуються для виготовлення деталей машин в умовах сучасного техногенного середовища. Також отримають знання про конструкцію та експлуатацію сучасного різального інструменту, будову верстатів з їх технологічними можливостями, що дозволить майбутньому вчителю технології вміло підбирати конструкційні матеріали та технологічні процеси для реалізації програми навчання школярів у навчальній та поза навчальній предметно-перетворювальної діяльності

Сусло Лариса Вікторівна старший викладач

Охорона праці в галузі

Питання охорони праці і  безпеки життєдіяльності  все
серйозніше звучать сьогодні в організації навчально-виховного
процесу. Одна  з  головних вимог щодо ефективності діяльності закладу – це
дотримання встановлених правил і норм з охорони праці.  Значна  увага
акцентується  на  створення безпечних і нешкідливих умов праці та навчання,
вживанні конкретних заходів щодо попередження випадків  травматизму  та
збереження  життя  і здоров’я  всіх  учасників  навчально-виховного процесу.
Систематичне навчання та підвищення  рівня
знань з питань охорони праці є одним з основних принципів  державної
політики в  галузі  охорони праці.

kttd-balcheva-min

Баличева Наталія Василівна канд. пед. наук, старший викладач

Охорона праці та безпека життєдіяльності

Науковий гурток “Молодь за здоровий спосіб життя” має на меті популяризацію здорового способу життя серед молоді. Проблемна група визнає, що нездоровий спосіб життя може призвести до різноманітних негативних наслідків для здоров’я, і прагне розширити можливості молодих людей робити правильний вибір, який принесе користь їхньому здоров’ю та благополуччю. Група бере участь у різноманітних заходах, включаючи освітні сесії, семінари та інформаційно-просвітницькі програми, щоб підвищити обізнаність про важливість фізичної активності, правильного харчування та інших здорових звичок. Завдяки цим зусиллям науковий гурток працює над створенням культури здоров’я та благополуччя серед молоді, а також надихає наступне покоління жити здоровим і щасливим життям.

kttd-orlova-olga-min

Орлова Ольга Михайлівна канд. тех. наук, старший викладач

Механіка

Науковий гурток “Механіка та основи конструювання” – це група студентів та дослідників, які зацікавлені у вивченні принципів механіки та їх застосуванні в будівельній інженерії. Гурток визнає, що сфера будівельної інженерії постійно розвивається, і прагне бути в курсі останніх досягнень у цій галузі. Завдяки серії зустрічей, семінарів та майстер-класів, науковий гурток забезпечує форум для обговорення та обміну думками на різні теми, пов’язані з механікою та будівельною інженерією. Крім того, проблемна група в рамках гуртка зосереджується на визначенні та вирішенні конкретних проблем, що стоять перед галуззю, таких як сталість, безпека та ефективність. Завдяки цим зусиллям науковий гурток працює над розвитком галузі будівельної інженерії та сприяє розробці сталих та інноваційних будівельних рішень.

avramenko

Авраменко Олег Борисович доктор пед. наук, професор

Патентознавство та авторське право

Науковий гурток “Винахідництво та раціоналізація” – це група дослідників та новаторів, які зацікавлені у розробці нових технологій та вдосконаленні існуючих. Гурток визнає, що інновації мають важливе значення для стимулювання економічного зростання та підвищення якості життя, і прагне сприяти розвитку культури творчості та експериментів. Завдяки серії зустрічей, семінарів та тренінгів, наукове коло надає членам можливість обговорювати та обмінюватися ідеями на різні теми, пов’язані з винахідництвом та раціоналізаторством. Крім того, проблемна група в рамках гуртка зосереджується на визначенні та вирішенні конкретних проблем, що стоять перед галуззю, таких як сталість, доступність та економічна доцільність. Завдяки цим зусиллям науковий гурток працює над розвитком сфери інновацій та створенням рішень, які приносять користь суспільству в цілому.