- Про факультет
- Безпека життєдіяльності
- Новини
- Керівництво
- Структура
- Вчена рада факультету
- Курси підвищення кваліфікації
- Випускники
- Контакти
- Скринька довіри
Одним із важливих структурних підрозділів Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, що динамічно розвивається, є факультет інженерно-педагогічної освіти.
Факультет пропонує вступникам здобути вищу освіту за рядом освітніх програм.
Забезпечує фахову підготовку в галузі трудового навчання, технологій, креслення, охорони праці, інформатики або фізичної культури із широким доступом до різних сфер працевлаштування
Сфери працевлаштування
- вчитель технологій, інформатики або фізичної культури, креслення, охорони праці та безпеки життєдіяльності, захисту України
- керівник гуртків та спортивних секцій в закладах загальної та позашкільної освіти
- працівники середньої ланки виробничих підприємств
Акцент робиться на вивчення основних предметів навчання (тактична, вогнева та фізична підготовка) та отримання поглиблених навичок з предметів навчання (психологічна та інженерна підготовка, військова топографія, тактична медицина, військова топографія, підготовка зі зв’язку та РХБ захисту), поглиблення знань з військової мілітарної історії, національних бойових традицій Українського народу, формування свідомого ставлення до захисту територіальної цілісності та незалежності України.
Сфери працевлаштування
- вчитель захисту України, вчитель фізичної культури (заклади загальної середньої освіти, професійно-технічні навчальні заклади, коледжі)
- тренер фізкультурно-спортивних секцій
- військовослужбовець Збройних сил України
Забезпечує фахову підготовку професіоналів у галузі компʼютерних технологій, адміністрування компʼютерних мереж та засобів інформаційно-комунікаційних технологій на виробництвах різних форм власності
Сфери працевлаштування
- працівник сфери IT-технологій (інженер-програміст, системний адміністратор на підприємствах різних форм власності: інтернет-компанії, банки)
- викладач спецдисциплін за даною галуззю у навчальних закладах I-II рівнів акредитації (училища, коледжі, ліцеї)
- фахівець системного адміністрування компʼютерних мереж
- фахівець Інтернет-провайдерів
Забезпечує фахову підготовку професіоналів у галузі харчових технологій, з експлуатації процесів та апаратів харчових виробництв, технології переробки та приготування харчових продуктів в закладах ресторанного бізнесу та громадського харчування
Сфери працевлаштування
- працівник сфери харчового виробництва (інженер-технолог підприємств харчової промисловості)
- викладач спецдисциплін за даною галуззю у навчальних закладах I-II рівнів акредитації (училища, коледжі, ліцеї)
- працівник сфери обслуговування населення (заклади громадського харчування: кафе, бари, ресторани, ідальні)
Історія факультету інженерно-педагогічної освіти
Факультет підготовки учителів трудового навчання було засновано у 1976 році, коли до складу існуючого з 1935 року фізико-математичного було зараховано 50 вступників на спеціальність «учитель загальнотехнічних дисциплін і трудового навчання».
Перший випуск 45 учителів трудового навчання з чотирирічним терміном навчання було здійснено у 1980, а у 1983 році було випущено 57 учителів, що навчалися заочно.
У 1996 факультет перейменовано у фізико-технічний, а в 2001 в результаті роз’єднання утворилися фізико-математичний та технолого-педагогічний факультети.
З 1980 по 2012 рік здійснено 32 випуски, підготовлено майже 3800 учителів трудового навчання, фізики, креслення, основ інформатики, фізичного виховання, безпеки життєдіяльності. Здійснено перший випуск студентів за напрямом підготовки «Професійна освіта» за такими профілями: деревообробка; харчові технології; технологія виробів легкої промисловості.
У різні роки факультет очолювали доценти Краснобокий Ю. М. та Осадчий О. С., професор Мартинюк М. Т., професор Коберник О. М.
З 2006 року деканом факультету є професор Ткачук Станіслав Іванович.