Центр існує з травня 2003р.  Створений, на той час к.п.н старшим викладачем кафедри теорії та методики навчання технологій, Терещуком А.І (нині доктор педагогічних наук, професор завідувач кафедри технологічної освіти), та старшим викладачем кафедри техніко технологічних дисциплін Бебешко Л. М. На даний час керівником центру є викладач кафедри технологічної освіти Потапкін В.С. Викладачі факультету Терещук А. І., Потапкін В.С., Гудзенко Т.В., Марценюк В.В.,  Харитонова В.В.,  Мелентьєв О. Б. входять до кадрового складу центру і забезпечують її методичну, та наукову основу

Фото 2.2

Центр по вивченню та відродженню художніх народних ремесел у навчальних закладах є структурним підрозділом уманського педагогічного університету імені Павла Тичини. Центр, що працює на факультеті  інженерно-педагогічної освіти, реалізує свою діяльність з метою залучення професорсько–викладацького складу, аспірантів, магістрантів, студентів, учителів та учнів загальноосвітніх шкіл, працівників позашкільних закладів виховання дітей та молоді до глибокого та всебічного вивчення художніх ремесел Уманщини та України в цілому. Сприяє впровадженню народних художніх ремесел у навчальний процес закладів освіти з метою їх відродження, а також всебічного розвитку підростаючих поколінь українців.

Метою є:

Популяризація народних ремесл шляхом проведення майстер-класів для учнів і вчителів шкіл;

Організація виставок регіонального,  всеукраїнського ( Чигирин, Київ, Канів, Черкаси, Одеса) і закордонного( м Гнєзно, Польща) рівнів;

Участь в конкурсах творчих робіт різної форми організації;

При науково-методичному центрі діють студії народних ремесел та промислів для учнів шкіл м. Умань, району, та регіону, гуртківців Станції юних техніків з: «Писанкарства»,  «Художня обробка шкіри», «Різьблення деревини», «Ізонитка», «Бісероплетіння», «Квіти з фламірану», «Штучні квіти з фетру», «Зворотня пластинографіка»