Завідувач кафедри, доктор технічних наук, професор, дійсний член (академік) Академії будівництва України

Наукова школа “Несуча здатність та деформативність конструкцій будівель і мостів”

Галузь науки – будівництво.

Ініціатором створення став завідувач кафедри техніко-технологічних дисциплін, охорони праці та безпеки життєдіяльності, доктор технічних наук, професор Азізов Талят Нуредінович.

Напрям науково-технічної діяльності – розробка універсального методу для аналізу несучої здатності та деформативності конструкцій будівель і мостів, враховуючи випадковий характер навантажень, специфіку роботи та можливі витоки деформацій у статично невизначених системах.

Методологічна основа: У результаті досліджень розроблені методи розрахунку залізобетонних конструкцій різного перерізу з нормальними тріщинами при крученні, методи розрахунку залізобетонних перекриттів та мостів з врахуванням їх просторової роботи. Розроблені конструктивні схеми сейсмобезпечних будинків. Розроблені ефективні збірно-монолітні конструкції, які виготовляються на будівельному майданчику. Це значно підвищує надійність проектування і будівництва названих систем.

Дослідження в рамках нашої наукової школи охоплюють такі ключові аспекти:

  1. Аналіз напружено-деформованого стану композитних матеріалів з тріщинами під час кручення.
  2. Розробка теорії апроксимаційних скінчених елементів для ефективного вирішення завдань механіки деформованого твердого тіла.
  3. Створення оптимальних конструкцій для мостів та перекриттів з урахуванням їхньої просторової роботи.
  4. Вивчення просторової динаміки мостів та перекриттів.
  5. Розробка сейсмічно безпечних конструкцій для будівель і споруд.

Професійний науковий колектив наукової школи фокусує свою діяльність на вирішенні довготривалих та актуальних проблем, що відображають основний науковий напрямок школи. Має чітко сформульовану мету, спрямовану на досягнення визначених цілей. В результаті наукових досліджень вчені досягають результатів, які визнаються як на території України, так і за її межами.

Існування наукової школи яскраво ілюструє, що в Уманському державному педагогічному університеті наука розвивається, причому не поганими темпами. Молоді вчені і талановиті студенти мають можливість отримати кваліфіковану підготовку і займатися дослідженнями у науковій школі.