Стажування викладачів на тему: «Інноваційні педагогічні технології у вищій освіті в умовах трансформації освітнього середовища»

Стажування педагогів є важливим етапом професійного розвитку в освітній сфері, особливо в контексті впровадження інноваційних педагогічних технологій у вищій освіті.

Завідувач кафедри професійної освіти та технологій за профілями, к.т.н. Олексій Мельник та старший викладач цієїж кафедри Оксана Коробань пройшли курси підвищення кваліфікації в період з 13 лютого по 15 вересня 20203 року (180 год., 6 кредитів) в Національній академії педагогічних наук України ДЗВО «Університет менеджменту освіти» Центрального інституту післядипломної освіти на тему: «Інноваційні педагогічні технології у вищій освіті в умовах трансформації освітнього середовища».

Ця тема є актуальною, оскільки сучасні вимоги до освіти змушують навчальні заклади шукати нові підходи до навчання та використання сучасних технологій для підвищення якості освіти. Успішна адаптація до трансформації освітнього середовища вимагає впровадження новітніх педагогічних методів та технологій у вищій освіті. Це означає, що педагоги повинні постійно вдосконалювати свої навички та засвоювати нові знання. Стажування є ефективним інструментом для цього, оскільки воно дозволяє педагогам отримати практичний досвід у застосуванні інноваційних методів.

Процес стажування був спрямований на практичне використання інноваційних педагогічних методів у навчальному процесі. Це були теоретичні заняття, семінари, практичні заняття з використання новітніх технологій, співпраця з колегами та експериментування у власній практиці. В період навчання слухачі курсів ознайомилися з наступними темами:

• інноваційні технології у відкритій освіті як складова саморозвитку суспільства України
  • освіта дорослих в суспільстві, яке навчається
  • формування і реалізація державної політики забезпечення якості вищої освіти
  • інноваційні форми та сучасні підходи до управління розвитком у сфері вищої освіти
  • чинники професійного розвитку педагогів в освітньому середовищі НАПН України та Університету менеджменту освіт
  • віртуальна кафедра: освітньо-наукове середовище професійного розвитку педагогів
  • професійний розвиток педагога в умовах інноваційного освітнього середовища
  • компаративістика вищої школи у світовому освітньо-науковому просторі
  • рефлексивна позиція педагогічних/науково-педагогічних працівників як чинник поновлення їх особистісного ресурсу в кризових умовах.
  • основи практичної роботи у віртуальному освітньому середовищі
  • цифрова адженда – 2023: освітній аспект
  • дидактика вищої школи: методи, прийоми, технології навчання
  • державна політика забезпечення розвитку талановитої молоді в Україні