Академічна доброчесність як запорука ефективності наукових досліджень

Вже стало доброю традицією коли для проведення гостьових лекцій в межах викладання дисципліни «Основи наукових досліджень та академічна доброчесність» запрошуються провідні фахівці наукової бібліотеки нашого університету. Так, 6 жовтня провідний бібліограф інформаційно-бібліографічного відділу Бібліотеки Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини Блоха Аліна Анатоліївна провела лекцію на тему ”Академічна доброчесність: пошук наукових джерел та опрацювання матеріалу щодо теми дослідження”. Під час лекції студенти бакалаврських освітніх програм «Професійна освіта (Комп’ютерні технології)», «Професійна освіта (Харчові технології)», «Середня освіта (Трудове навчання та технології. Інформатика)» дізналися про правила підбору наукових джерел інформації під час роботи над дослідженнями, про можливості наукової бібліотеки університету та способи комунікації з її працівниками під час написання наукових звітів, повідомлень та рефератів. Здобувачі освіти також ознайомилися з особливостями роботи з бібліотечним електронним каталогом. Вся інформація лектора була пронизана питаннями дотримання вимог академічної доброчесності, правильності оформлення цитувань з відповідними посиланнями, дотримання норм авторського права в наукових дослідженнях. Окрему дискусію викликало питання перевірки наукових робіт на наявність плагіату різними програмами та відсоток можливих запозичень, які не зашкодять академічній доброчесності результатів наукового дослідження.

На завершення лекції Аліна Анатоліївна закликала студентів ознайомитися з Кодексом академічної доброчесності Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини.