Онлайн-семінар-практикум ММО вчителів обслуговучої праці ЗЗСО міста Умані

9 лютого 2021 року на базі Уманського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №10 – медична гімназія» Уманської міської ради Черкаської області в рамках співпраці кафедри технологічної освіти Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини та центру професійного розвитку педагогічних працівників відділу освіти Уманської міської ради Черкаської області відбувся онлайн семінар-практикум ММО вчителів обслуговуючої праці закладів загальної середньої освіти міста Умані з теми «Народні промисли на уроках обслуговуючої праці».

У  заході виступили з доповіддю та майстер- класом викладач Сусла Наталя Миколаївна та  доцент Хоменко Людмила Миколаївна.

Людми Миколаївна змістовно та цікаво  розкрила теоретичні аспекти оздоблення виробів елементами української народної вишивки Черкащини.

Наталя Миколаївна презентувала майстер-клас «Етноідентичність української народної вишивки Черкащини», а саме: екскурс-відтворення чоловічої весільної сорочки початку ХІХ ст. (село Лащова, Тальнівського району Черкаської області 1930-1935 рр.) за допомогою рахункових технік лиштва, солов’їні вічка, виколювання.

Всі презентовані матеріали доповідачів-науковців є актуальними, оскільки представляють практичну користь, більшість з них є унікальними, бо не мають аналогів в Україні, тому що представляють етноідентичність української народної вишивки Черкащини.

Захід мав ефективні освітні результати і, зокрема, це зазначено у листі подяки від началька відділу освіти І.О. Миколенко : «Завдяки спільній праці у навчально-практичному семінарі вчителями здобули надзвичайно важливі знання та навики, які будуть плідно використовуватись в освітньому процесі та сприятимуть утвердженню авторитету науковців та вчителів».