Розробка проєкту освітньої програми ОС «Бакалавр» «Середня освіта (Трудове навчання та технології. Інформатика)» добігає завершення

15 лютого 2024 року відбулася чергова нарада проєктної групи освітньої програми «Середня освіта (Трудове навчання та технології. Інформатика)» (доценти УДПУ імені Павла Тичини Бербец Віталій Васильович, Мелентьєв Олег Борисович, Сажієнко Олександр Петрович, Люльченко В’ячеслав Григорович, директор Уманського ліцею №2 Скарбовська Таміла Михайлівна, здобувач вищої освіти Марцинюк Дар’я Олександрівна) та стейкхолдерів: начальника Управління освіти та гуманітарної політики Уманської міської ради Уманського району Черкаської області Чирви Ольги Григорівни, вчителів трудового навчання та технологій Кожевнікова Руслана Павловича та Муржака Сергія Олексійовича; вчителів інформатики Беженара Євгена Павловича та Ясінської Тетяни Миколаївни; завідувача кафедри теорії і методики технологічної освіти та комп’ютерної графіки Васенка Василя Васильовича, студентки 1 курсу, ОС «магістр», факультету інженерно-педагогічної освіти Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини Гулько Аліни Олександрівни. Під час наради стейкхолдери розповіли про загальні позитивні враження від змісту підготовки вчителів технологій та інформатики, чітко обгрунтованих загальних та фахових компетентностей, програмних результатів навчання, логічності розміщення освітніх компонентів, достатній обсяг лекційних та лабораторно-практичних робіт. Доцент кафедри професійної освіти та технологій за профілями Сажієнко Олександр Петрович поінформував стейкхолдерів про удосконалення практичної підготовки майбутніх учителів інформатики.

Під час обговорення змісту освітньої програми стехкхолдерами запропоновано ряд рекомендацій, а саме: Чирва Ольга Григорівна запропонувала посилити підготовку вчителя до класного керівництва в закладах загальної середньої освіти, Кожевніков Руслан Павлович запропонував посилити підготовку вчителя до позашкільної освіти учнівської молоді. Ясінська Тетяна Миколаївна вважає за доцільне поглибити знання майбутнього вчителя інформатики з мов програмування. Васенко Василь Васильович запропонував уточнити зміст ряд загальних та фахових компетентностей, програмних результатів навчання. Враховуючи досвід навчання за освітньою програмою здобувач вищої освіти Гулько Аліна Олександрівна запропонувала психологічну підготовку здійснювати на першому курсі навчання передуючи вивченню педагогіки.

На завершення зустрічі гарант освітньої програми, доцент Бербец Віталій Васильович узгодив подальшу співпрацю в удосконаленні освітньої програми та запланували зустріч щодо удосконалення наскрізної програми практик.