Захист виробничої (педагогічної) практики бакалаврами ОПП «Професійна освіта. Комп’ютерні технології»

Виробнича (педагогічна) практика є важливим етапом професійної підготовки студентів в закладах професійно-технічної освіти. Вона сприяє їхньому педагогічному досвіду, допомагає зрозуміти власні можливості та готує до майбутніх викликів у професійній діяльності.

28 березня 2024 року відбувся захист виробничої (педагогічної) практики (ВПП) бакалаврами ОПП «Професійна освіта. Комп’ютерні технології» 26, 39а, 49 груп денної і заочної форми навчання, на якому здобувачі вищої освіти (ЗдВО) представили свої звіти про практику у коледжах, в якості викладачів комп’ютерних дисциплін. Студенти поділились своїми враженнями від практики і зробили наступні висновки:

• по-перше, спостереження за заняттями викладачів дозволило їм засвоїти педагогічний досвід та краще зрозуміти методи та прийоми, які вони використовують у своїй практичній діяльності. Це надало можливість аналізувати ефективні підходи до викладання і використовувати їх для власного професійного зростання;
  • по-друге, під час ВПП ЗдВО отримали можливість застосувати теоретичні знання, які вони отримали протягом навчання, на практиці. Проведення комп’ютерних занять та виховних заходів допомогло їм зрозуміти особливості викладання та організації навчального процесу у реальному навчальному середовищі;
  • крім того, ВПП допомогла студентам розвинути власні організаційні та лідерські навички. Вони мали можливість планувати та організовувати виховні заходи, спілкуватися зі студентами та колегами, а також вирішували конфліктні ситуації, які виникали в процесі викладання;
  • ВПП в коледжах стала важливим кроком у формуванні їх як висококваліфікованих та відповідальних професіоналів у своїй галузі. Цей етап надав їм можливість відчути себе частиною педагогічного колективу та отримати впевненість у власних здібностях.

Отже, ВПП у коледжах, де студенти-практиканти працювали як викладачі комп’ютерних дисциплін та проводили виховні заходи, був важливим етапом у їхній підготовці до майбутньої професійної діяльності. Він дозволив їм отримати необхідний досвід та знання, які стануть основою для їхньої успішної роботи як педагогів у майбутньому.