Зустріч зі стейкхолдерами освітніх програм «Професійна освіта (Комп’ютерні технології)», «Професійна освіта (Харчові технології)»

З метою вдосконалення процесу підготовки майбутніх фахівців професійної освіти   відбулося спільне засідання гарантів, викладачів, що забезпечують викладання дисциплін та  стейкхолдерів освітніх програм «Професійна освіта (Комп’ютерні технології)», «Професійна освіта (Харчові технології)» всіх освітніх рівнів: бакалавр, магістр.

Про важливість співпраці з питань вдосконалення компонентів змісту навчання, організації практик наголосив декан факультету професор Станіслав Ткачук.

У зустрічі взяли участь: директор державного навчального закладу “Жашківський аграрно-технологічний професійний ліцей” – Таїсія Федоренко; заступник директора з навчально-виробничої роботи державного навчального закладу  «Уманський професійний аграрний ліцей» – Людмила Швець; заступник директора з навчально-виховної робот и державного навчального закладу «Уманський професійний аграрний ліцей» – Наталія Ярема.

Стейкхолдери висловили готовність сприяти модернізації змісту підготовки здобувачів вищої освіти, враховуючи запити ринку праці та регіональний контекст в сфері освіти та надавати їм можливість проходження виробничої практики у відповідних навчальних закладах.

Також була запрошена координатор з питань акредитації, ліцензування та якості освіти Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, кандидат педагогічних наук, доцент – Інна Бабій, яка вказала на нові вимоги до реалізації освітньої діяльності за спеціальностями «Професійна освіта».

В ході робочої зустрічі обговорили кілька шляхів взаємодії на всіх етапах реалізації освітньої траєкторії зацікавлених сторін:

• ознайомлення, обговорення, внесення пропозицій при перегляді освітніх програм та навчальних планів в межах зазначених спеціальностей;
  • залучення зовнішніх стейкхолдерів до лабораторних та практичних занять;
  • складення договорів на проведення стажування викладачів метою підвищення кваліфікації;
  • проведення всіх видів практик на підприємствах, що є потенційними для працевлаштування здобувачів вищої освіти;
  • участь стейкхолдерів в оцінюванні якості знань здобувачів вищої освіти при проведенні державної атестації;
  • забезпечення академічної доброчесності.

Завідувач кафедри професійної освіти та технологій за профілями, доцент Олексій Мельник вказав на дотримання вимог Стандартів вищої освіти зі спеціальності «015 Професійна освіта (за спецілізаціями)».

Заступник декана з практик кандидат педагогічних наук, доцент Тамара Кравченко акцентувала увагу на якості проведення виробничих практик та розширення співпраці у практичній підготовці студентів.

Жваву дискусію викликало питання забезпечення відповідності програмних результатів навчання запитам сучасних закладів професійної (професійно-технічної) освіти.