Підземеллями Василіанського монастиря

Студенти 19 групи факультету інженерно-педагогічної освіти Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини разом з куратором, Коробань Оксаною Валеріївною, відвідали  підземелля Василіанського монастиря (Уманські катакомби). Точна дата їх створення невідома, але перші згадки про підземні ходи датуються XVII століттям. Хто і коли викопав уманські печери незрозуміло, проте появу приписують Францішеку Салезію  Потоцькому, сину відомого Станіслава Потоцького.

Масштаби ходів вражають. Розташовані на  території Василіанського монастиря – найстарішої споруди міста, датованої 1765 роком. Відшукали їх минулого століття. Висота підземелля – до двох метрів, довжина ходів – сто метрів. Викопані в материковій глині, з нішами, зі стрільчастими арками, їхнє призначення загадкове, але більшість з них фіксується в межах старовинних ринкових площ. На визначення їхньої довжини пішло кілька десятків років. З’ясувалося, що підземні ходи виводять далеко за місто. Декілька років тому ці підземелля відкрили для туристів. Історики вважають, що катакомби створили ченці, аби мати змогу втекти під час Коліївщини – національно-визвольного повстання.

Знаходячись в підземеллях, занурюєшся в атмосферу та історичну епоху, а працівники своїми розповідями допомагають скласти картину тогочасних подій. Тому радимо всім відвідати це неймовірне місце.