Міжнародне стажування з академічної доброчесності

«Академічна доброчесність» є загальноприйнятим поняттям у розвинутих країнах сучасного світу. З одного боку, його узагальненість дозволяє охопити різні сфери академічного життя, де кожному з учасників відведена його унікальна роль, права, обов’язки та відповідальність. З іншого боку, така всеохопність може бути загрозою там, де академічна культура ще не сформувалася. Саме до другого типу можна відносити українську академічну культуру, де престижність статусу науковця, добра репутація поступилися місцем званням і посадам. Нині розвиток освітньої та наукової сфери відбувається під впливом низки негативних чинників, як-от: усвідомлене ігнорування правових норм суспільства, бюрократизація системи державного управління освітньою діяльністю, поступова втрата суспільного престижу вищої освіти, погіршення позицій вітчизняних закладів вищої освіти на світовому ринку освітніх послу.

Доценти кафедри професійної освіти та технологій за профілями Олексій Мельник, Ірина Філімонова, Юлія Гвоздецька, проходили наукове стажування «Академічна доброчесність», організоване Польсько-українською фундацією «Інститут Міжнародної Академічної і Наукової Співпраці» (IIASC) на базі Вищого Семінаріуму Духовного університету UKSW (Варшава) з метою ознайомлення із європейськими підходами щодо питання наукового плагіату і популяризацією академічної доброчесності, а також підвищення кваліфікації освітян та поглиблення співпраці в академічній та науковій галузі між Україною і Польщею. Стажування тривало з 16 січня по 24 лютого 2023 р. та містило 180 годин (6 кредитів).